فارس: وزير اقتصاد گفت: در طرح تحول اقتصادي، ارزش‌گذاري پول ملي (صفر پول) اصلاح مي‌شود.

ميرشمس‌الدين حسيني با اشاره به طرح تحول اقتصادي افزود: طرح تحول اقتصادي داراي هفت محور است كه هدفمند كردن يارانه‌ها، ساماندهي نظام توزيع، ساماندهي نظام گمركي، ساماندهاي نظام بانكي، نظام بهره‌وري و ارزش‌گذاري پول ملي را شامل مي‌شود.

وي با اشاره به بحث اصلاح ارزش پول اظهار داشت: صفر پول يكي از نظام‌هاي ارزش‌گذاري پول ملي بوده كه اين امر با كار كارشناسي توسط بانك مركزي انجام شده و به عنوان يكي از پروژه‌هاي طرح تحول مورد تصويب قرار گرفته است.

حسيني طرح تحول اقتصادي را يك كار مفيد دانست و تصريح كرد: لازمه طرح اين است كه در برخي از پروژه‌هاي طرح تحول اقتصادي به نتيجه برسيم.

وزير اقتصاد ايجاد آرامش در قيمت‌ها و مهار تورم را از موضوع‌هايي برشمرد كه به طرح تحول اقتصادي قوام مي‌بخشد.

وي خاطرنشان كرد: سال گذشته اين امر به عنوان يكي از توفيق‌هاي دولت خود را نشان داد و اميدواريم با انجام ساير برنامه‌هاي طرح تحول، زمينه عملياتي كردن اين كار اگر چه يك كار تقويمي و محاسباتي است و در تبادلات به لحاظ رسمي و محاسباتي اثر مثبتي دارد، انجام شود.

حسيني با بيان اينكه طرح تحول اقتصادي قبل از آنكه اعلام شود، به مدت يك سال در ستادي زير نظر رئيس جمهور و در كميته‌هاي تخصصي مورد رسيدگي قرار گرفت، افزود: ده‌ها هزار ساعت كار صرف طرح تحول اقتصادي شده و جزئيات هر يك از طرح‌ها و پروژه‌ها در سايت اين طرح منتشر شده است.

وزير اقتصاد اصلاح نظام گمركي را از برنامه‌هاي طرح تحول اقتصادي بيان كرد و گفت: اصلاح نظام گمركي در ابعاد مختلف مورد رسيدگي قرار گرفت و با توجه به بحث‌هاي كارشناسي انجام شده، هفت پروژه در راستاي طرح مذكور در حوزه گمرك به تصويب رسيد.

وي تدوين لايحه امور گمركي را يكي از طرح‌هاي تحول اقتصادي بيان و خاطرنشان كرد: قانون گمركي كشور مربوط به چند دهه قبل بوده و طي اين سال‌ها حجم تجارت افزايش يافته و در رويه‌هاي تجاري و حجم مبادلات تجاري گسترش چشمگيري را شاهد هستيم كه در اين طرح اصلاحات لازم پيش‌بيني شده، ضمن اينكه طرح‌هاي مختلفي در حوزه گمركي در حال اجرا است.

حسيني با اشاره به اينكه به طور مشخص گمركات كشور طرح پنجره واحد گمركي را اجرا مي‌كنند، تصريح كرد: اين طرح در حال افزايش است و يكي از مشكلاتي كه در آسيب‌شناسي به آن رسيديم، در برخي از موارد حضور اجتناب ناپذير دستگاه‌هاي مختلف ناهماهنگي‌هايي را به وجود آورده كه سبب سردرگمي و يا حداقل اتلاف وقت تجار مي‌شود.

وزير اقتصاد با بيان اينكه طرح مذكور ماه گذشته در هيئت دولت تصويب و ابلاغ شد، اظهار داشت: گمرك به عنوان مرجع نهايي هماهنگ كننده دستگاه‌هاي مستقر در گمركات است و در اين زمينه لايحه گمركي تدوين شده و به زودي تقديم مجلس مي‌شود.تاريخ : | | نویسنده : tamamfun |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.