وزیر آموزش و پرورش گفت: من از روزی که به آموزش و پرورش آمده ام خودم را به آب و آتش زدم و گفتم حق مردم را باید داد حتی اگر تورم بالا رود. اصلا مهم نیست که تورم بالا می رود. ما با چنین روحیه ای جدال کردیم و بالاخره توانستیم بدهی ها را بپردازیم و این مشکلات را حل کنیم و شما باید این را به فال نیک گرفت.

به گزارش مهر، علیرضا علی احمدی در نشست خبری خود که پیش از ظهر دوشنبه در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، با اعلام این خبر افزود: طی تلاشهایی که در یک سال و نیم گذشته انجام دادیم بالاخره توانستیم با وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی و معاونت حقوقی ریاست جمهوری قرارداد چهارجانبه ای را برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش امضا کنیم که بر اساس آن نیروهای حق التدریس با هر میزان ساعت کار در مدارس همکاری داشته اند، از مزایای بیمه درمان، دریافت ماهیانه و بازنشستگی برخوردار می شوند.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سئوال خبرنگاری که پرسید چگونه تمام مشکلات فرهنگیان در این چند ماه آخر دولت نهم حل شد در حالیکه این وزارتخانه با کسری بودجه شدیدی مواجه بود و آیا این کار را نباید فعالیت انتخاباتی دانست گفت: مگر چند وقت است که بنده به این وزاتخانه آمده ام. اینکه توانستیم بدهی فرهنگیان را بپردازیم یک معجزه بود و خدا یاری کرد. باور کنید که من در حساب و کتاب آن مانده ام چون نه صندوق ذخیره ارزی به من اعتباری داد و نه جای دیگری کمک کرد.

علی احمدی در پاسخ به این انتقاد که شما می گویید آسمان باز شده و پول برای پرداخت بدهی ها به شما رسیده است، گفـت: این حاصل عنایت خدا و صرفه جویی هایی است که کردیم. در واقع از ما حرکت بود و از خدا برکت.

وزیر آموزش و پرورش در نهایت پاسخ نداد که با چه اعتباری بدهیهای فرهنگیان را پرداخته است.

وی با بیان اینکه نیروهای حق التدریسی که پرونده آنها در دفتر کل امور اداری وزارت آموزش و پرورش باشند و ضابطه مند وارد آموزش و پرورش شده اند، شامل این مزایا می شوند، گفت:  این معلمان مشمول بیمه درمان در طول کل سال و بازنشستگی به همان میزانی که با آموزش و پرورش همکاری داشته باشند، می شوند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: معلمان حق التدریس در تمام ماههای سال دریافتی خواهند داشت و طبق قانون کار به آنها عیدی و پاداش و مرخصی نیز تعلق می گیرد اما این معلمان باید در ایام تابستان و در برگزاری امتحانات تجدیدی نیز با ما همکاری کنند.

علی احمدی با اعلام اینکه ناظر تحقق این طرح وزارت کار و تامین اجتماعی است، افزود: میزانی از هزینه های بیمه را خود معلمان می پردازند و بقیه آن را آموزش و پرورش به عنوان کارفرما پرداخت خواهد کرد.

وی درباره وضعیت معلمان زنی که پاره وقت با آموزش و پرورش همکاری می کنند، نیز گفت: وضعیت حقوقی آنها نیز براساس قانون کار خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش از همکاری آموزش و پرورش با مدارس غیر دولتی برای بیمه معلمانشان خبر داد و افزود: اگرچه طبق قانون کار، مدارس غیر دولتی باید نیروهای خود را بیمه کنند اما اگر نارسایی در این موضوع دارند می توانیم به آنها کمک کنیم.

علی احمدی پیش بینی کرد که 60 هزار معلم حق التدریس در مدارس دولتی از مزایای بیمه و حق بازنشستگی برخوردار شوند.

استخدام 7133 آموزشیار نهضت سواد آموزی

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با استخدام هفت هزار و 133 آموزشیار نهضت سواد آموزی که قبل از سال 1380 وارد نهضت سواد آموزی شدند و 60 ماه منظم همکاری داشتند، خبر داد و گفت: البته این افراد از 28 اسفند ماه سال 1387 وضعیت استخدامی شان تبدیل شده بود که هم اکنون نیز زمینه های استخدام آنها فراهم می شود و احکام آنها به زودی صادر می شود.

وی در این باره افزود: در صورت نیاز آموزش و پرورش از این نیروها استفاده خواهد کرد. البته نیروهای دیگری نیز در نهضت سواد آموزی حضور دارند که مجلس برای آنها تصمیم خواهد گرفت.

گسترش بیمه تکمیلی و برداشتن سقف مبلغ پرداختی آن

علی احمدی با بیان اینکه سقف مبلغ پرداختی بیمه برای مشمولین بیمه تکمیلی برداشته شده است، گفت:همچنین سقف پرداختی برای بیماریهای صعب العلاج و پرهزینه برداشته شد و از محل اعتبارات رفاهی به صندوق بیمه تکمیلی فرهنگیان کمک می کنیم و همچنین دامنه این بیمه را گسترش می دهیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: این طرح از اول مهر ماه سال جاری اجرا می شوند و عضو جدید نیز می گیریم.

بهبود وضعیت نقل و انتقال معلمان

 وی همچنین به بهبود وضعیت نقل و انتقال معلمان نیز اشاره کرد و گفت: برای زوجهایی که محل کارشان از هم دور است زمینه را فراهم می کنیم که در یک منطقه مشغول به خدمت باشند. همچنین برای فرهنگیانی که در مناطق دور افتاده بیمار صعب العلاج یا فرزند استثنایی دارند زمینه را فراهم می کنیم که به نزدیک ترین شهر محل سکونت که دارای بیمارستان و مراکز درمانی است، انتقال داده شوند البته این وعده به شرطی محقق می شود که نیروی مازاد ایجاد نشود.

علی احمدی با بیان اینکه دستورالعمل ساماندهی نیروی انسانی نیز در حال بازنگری است، افزود: این دستورالعمل در سال تحصیلی آینده نیز اجرا می شود.  

تاريخ : | | نویسنده : tamamfun |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.