اخبار,اخبار سیاست خارجی,محاکمه تاجر ایرانی در امریکا

 

اخبار سیاست خارجی - تاجر ایرانی در امریکا محاکمه شد

پلیس فدرال امریکا مدعی شده که این ماهواره ها به منظور استفاده در صنعت کشتیرانی ایران و حوزه اینترنت به آن کشور ارسال شده اند و طبق قانون تحریم های امریکا اقدامی مجرمانه و غیر قانونی قلمداد شده اند.

  پلیس فدرال امریکا اعلام کرده که در جریان بازجویی از یک بازرگان ایرانی به شواهدی دست یافته که نشان می دهند او در صادرات وسایل کشتیرانی به ایران که مشمول تحریم های دولت امریکا شده بودند، دست داشته است.

به گزارش تدبیر به نقل از "لیدر پست"، پلیس فدرال امریکا با اعلام این خبر افزوده است که بازرگان ایرانی در یکی از فرودگاه های امریکا بازداشت شده و بازجویی از او انجام شده است. متهم این پرونده سید "امین قریشی سروستانی" معرفی شده و در صورت اثبات اتهام وارد شده علیه او ممکن است با 30 ماه حبس مواجه شود.

 

اتهام مطرح شده علیه این بازرگان ایرانی ارسال ماهواره های ساخت امریکا به ایران بوده است. پلیس فدرال امریکا مدعی شده که این ماهواره ها به منظور استفاده در صنعت کشتیرانی ایران و حوزه اینترنت به آن کشور ارسال شده اند و طبق قانون تحریم های امریکا اقدامی مجرمانه و غیر قانونی قلمداد شده اند.

با این حال یکی دادستان های دادگاه فدرال نیویورک اظهار داشته که یکی از قضات پس از شنیدن دفاعیات متهم اظهار داشته که اتهام مطرح شده علیه متهم اغراق شده بوده چرا که  تجهیزات ماهواره ای قابلیت های ذکر شده برای استفاده در صنعت کشتیرانی را نداشته اند. با این وجود هنوز تغییری در حکم صادر شده از سوی دادگاه و نظر قضات بررسی کننده پرونده به وجود نیامده است.

سروستانی، متهم 47 ساله این پرونده در جلسه دادگاه اظهار داشته که فعالیت سیاسی ای ندارد و اقدامات او نیز با انگیزه سیاسی نبوده است او در دادگاه گفته است :"من تنها یک شهروند کره زمین هستم و معتقدم که اینترنت یکی از معجزه هایی بوده که در تاریخ بشریت روی داده است."

 

با این وجود دادستان پرونده اظهار داشته که این میلیونر ایرانی پیش تر در زمینه صادرات وسایل الکترونیک فعالیت کرده و در زمینه افتتاح رستوران های پیتزافروشی و هم چنین خرید و فروش تجهیزات کشتیرانی نیز فعال بوده و نامحتمل است که از وجود تحریم های وضع شده علیه ایران و اعمال ممنوعیت صادرات به آن کشور توسط دولت امریکا بی اطلاع بوده باشد.
اخبار سیاست خارجی - تدبیر

 تاريخ : | | نویسنده : tamamfun |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.